Sosyal Medya Reklamları

Google ve Facebook gibi platformlar ve onların uzantıları olan YouTube ve Instagram gibi yan dallarda da reklam vermenin en ince ayrıntılarını sizlerle paylaşacağım.

İşletmenizin ihtiyacı olduğu platformlar

  • Öncelikle ne iş yaptığınızı ve hangi platformlarda verim alabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir
  • Aynı iş tanımı için tüm platformlar ne yazık ki aynı verimi size sağlamayacaktır bu hataya düşmeyiniz.

Neden reklam vermeniz önemlidir?

  • Reklam vermek şirketinizi ve kazancınızı yapacağınız yatırımlar doğrultusunda arttırmanızı sağlamaktadır.
  • Profesyonelce reklam vermek için öncelikle hedeflerinizi doğru belirlemelisiniz.
  • Doğru kişilere ulaşmak reklamlarınız dan verim almanızı hızlandıracaktır.
  • Markalaşmak ve Tekel olmak en hızlı reklamlarla sağlanacaktır.

Not: Reklamlarınız dan anında verim alamazsınız! Sabırla beklemek doğru adımlarla ilerlemenin en iyi yoludur.

Tüm sosyal medya platformları için ortak olan reklam incelikleri.

Tüm adımları tamamladıktan sonra ve tüm AR-GE çalışmalarınızı tamamladıktan sonra elinizdeki verileri kullanarak detaylı bir reklam oluşturabilirsiniz.

FACEBOOK REKLAMLARI

Facebook platformunda verecek olduğunuz reklamlar bir ürünün satışı veya insanlara tanıtımı için avantajlıdır fakat bunun yanında Facebook platformunda kişiye daha rahat ve özel olarak ulaşabilirsiniz. Örneğin hedeflediğiniz kitlenin ortak özelliğinin kadın/erkek olması sizin için yetmiyor ve o insanların ilgi alanlarına göre reklam vermek istiyorsanız doğru platform dasınız.

GOOGLE REKLAMLARI

Google 4 aşamalı bir platformdur ve tüm aşamaları doğru bir şekilde kavradığımız zaman en doğru reklamı, en geniş kitleye yaymanın, en kolay yolu bu platformda mümkündür.

İlk aşamada alışveriş reklamlarını ele alabiliriz. Eğer bir ürün satıyorsanız ve e-ticaret diye adlandırılan İnternet sitesi türüne sahipseniz Google dan doğru bir şekilde faydalanabilirsiniz.

İkinci reklam verme türü Görsel reklamlardır ve bu reklamlar kendi içinde “GDN” ve ” YouTube” olarak ikiye ayrılır. Görüntülü (Resimli) reklamlarda bir ürün tanıtımı, promosyonda olan bir ürünü veya bir festivalin reklamını rahatlıkla en geniş kitleye en hızlı şekilde yapabilirsiniz buda ürün tanıtımı olarak geçmektedir aynı zamanda yeniden pazarlama “Re-marketing” opsiyonunu bu alanda en verimli şekilde kullanmanız mümkündür.